Jak zmotywować się do działania w czasie pandemii

Ostatni rok pokazał nam, jak nieprzewidywalny może być świat, w którym żyjemy. Z dnia na dzień straciliśmy możliwość swobodnego poruszania się. Wiele osób straciło pracę, a pozostała część musiała się dostosować do pracy w nowej rzeczywistości, w której dominują spotkania online i większość spraw załatwia się na komputerze z własnej kanapy. Ma to swoje zalety,  jednak siedzenie non stop w domu może się mocno odbić na naszym zdrowiu psychicznym. Jak zmotywować się do działania w czasie pandemii, by zachować zdrowy umysł i ciało?

Praca zdalna i rozwój kariery

Nie każdy z nas odnajduje się w trybie “Home Office”. Skuteczne rozwijanie swojej kariery w trybie zdalnym wymaga wiele samodyscypliny. Pracując z domu, uwagę zajmuje nam realnie nie tylko praca. Dodatkowo mogą nas rozpraszać zwierzęta domowe lub pozostali domownicy. 

Jak zmotywować się do działania w czasie pandemii, gdy nasze otoczenie wciąż rozprasza naszą uwagę? Znacznie skuteczniej zrealizujesz wszystkie zadania, jeżeli z góry zaplanujesz harmonogram działań. Wystarczy że napiszesz ołówkiem na kartce prosty plan dzień wcześniej. Jeżeli chcesz się rozwijać i efektywnie budować swoją karierę w czasie pandemii. Możesz skorzystać z wielu kursów edukacyjnych dostępnych w sieci.

Jeśli szukasz sposobu na lepsze skupienie, pamiętaj, by jednocześnie zajmować się tylko jedną rzeczą. Ustal z pozostałymi domownikami jasne zasady komunikacji w czasie twojej pracy. Świetnym sposobem na poprawę koncentracji jest także zastosowanie oleju konopnego CBD. Zawarty w nim kannabidiol wycisza umysł i pomaga skupić się na efektywnym osiąganiu codziennych celów.

Zdrowa dieta

Ze względu na panującą wszędzie epidemię koronawirusa znacznie więcej czasu spędzamy w domu. Wielokrotnie równa się to ze znacznym zmniejszeniem aktywności fizycznej i jednocześnie zwiększeniem liczby przyjmowanych węglowodanów.  Pamiętaj o zdrowym odżywianiu w czasie pandemii. Zbilansowana dieta pozwoli ci zachować najwyższy poziom sprawności ciała i umysłu.

Znajdź chwilę czasu, aby ugotować zdrowy domowy posiłek, zamiast krakersów, jedz owoce i warzywa, a także nie zapomnij o piciu przynajmniej 1 butelki wody dziennie. W zdrowej diecie ważna jest także odpowiednia suplementacja witamin i minerałów. Na rynku dostępnych jest wiele produktów z kategorii Super Food oraz naturalnych ekstraktów z roślin (np. olejków z konopi siewnej, dzięki którym możesz poczuć się lepiej i łatwiej znaleźć motywację do osiągania swoich celów.

Życie towarzyskie

Wirus covid-19 znacznie ograniczył nam wszystkim możliwości spotykania się ze znajomymi, przyjaciółmi, a nawet rodziną. Chęć do życia, energia do działania i zdrowie psychiczne w dużym stopniu może zależeć od tego, w jakim stanie są nasze relacje społeczne. W czasie pandemii przychodzą nam jednak z pomocą najnowsze technologie.  Do naszej dyspozycji jest wiele bezpłatnych narzędzi do komunikacji online.  Skype, Zoom Messenger  i wiele innych aplikacji umożliwia kontakt między ludźmi w odległych zakątków świata.

Zrelaksuj się ze znajomymi online w zdrowym stylu. Umów się na wieczorną wideokonferencję, przygotuj pożywne przekąski i pyszną herbatę do picia. Jeśli jesteś fanem waporyzacji, rozkoszuj się ulubionym smakiem e-liquidu cbd w gronie świetnych osób, nawet jeśli dzieli was wiele kilometrów.

Sport

Jeżeli chcesz zachować motywację do działań w czasie pandemii, pamiętaj o aktywności fizycznej. Codzienny ruch pozwoli ci zachować nie tylko zdrowe ciało, ale i umysł. Nawet w domu możesz stworzyć odpowiednie warunki do uprawiania sportu. 

W codziennej dyscyplinie sportowej może Ci pomóc zdrowa dieta i odpowiednia suplementacja. Przy treningach warto wykorzystać na przykład olejek MCT+CBD. Kilka kropel dziennie wystarczy, by zwiększyć wydajność swojego organizmu. Łatwiej zmotywujesz się nie tylko do ćwiczeń, ale do wszystkich działań, które podejmujesz każdego dnia.